Menu

Støt vores klubhusprojekt

image En gammel skitse på et klubhusprojekt
28. marts 2022 kl. 21:45
Støt vores projekt om at blive herre i eget hus

For at kunne tilbyde vores medlemmer de klubfaciliteter vi gerne vil kunne i HI - såsom fælles arrangementer, spisning, social hygge og ikke mindst klubliv, har vi brug for at være tæt på hinanden og fodboldbanerne.

Et klubhus til HI er kommet på budgettet i Halsnæs Kommune. Men vi har behov for at modtage hjælp fra alle interesserede i HI - derfor denne indsamling, så vi kan få lavet lige nøjagtig det klubhus som unge og ældre medlemmer har behov for.

Vi har mange drømme og ønsker, f.eks. kunne en indendørs padelbane være en del af projektet, men det kræver midler.

Har du lyst til at være en del af arbejdsgruppen har vi brug for alle hænder og hievder - bla til at søge fonde sov.

Såfremt det - mod forventning - ikke lykkes at etablere klubhuset, vil de indsamlede midler gå til at forbedre vores faciliteter for tilskuerne på stadion.

Yd dit bidrag via dette link:

https://www.dbu.dk/klubservice/fundraising/gaveindsamling/?id=72

Luk